Ekonomi Haberleri

  Ana Sayfa » Ekonomi » ‘OLMAYAN PARAYI HARCIYORUZ’
example1
               
14 Mart 2012 Çarşamba 12:35:28 

‘OLMAYAN PARAYI HARCIYORUZ’


Ali Babacan’dan uyarı: Halkın yüzde 45’i gelirinden fazla harcıyor. Olmayan parayı harcıyoruz. 

Başbakan Yardımcısı Babacan, işyeri açmanın bir kaç basit adımla çözülecek bir işlem haline getirileceğini bildirdi. Babacan, bir işyeri açmak için çok miktarda işlem gerektiğini belirterek, pazartesi günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla, bu işlerin çok çok basitleştirileceğini söyledi. Babacan, böylece, işadamlarının, işkadınlarının müteşebbislerin fazla işlem ve bürokrasiyle uğraşmayacağını kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun vadede eğitimin Türkiye için en temel alan olduğunu belirterek, ''Eğer biz kişi başına 25 bin dolar geliri olan bir ülke olacaksak, eğer 10 büyük ekonomiden biri olacaksak, bu mevcut eğitim sistemimizle mümkün değil'' dedi. Babacan, eğitimi ideolojik bir çekişme alanı olmaktan çıkarıp, ülkenin geleceğiyle alakalı stratejik bir alan olarak görmedikten sonra Türkiye'nin gerçek anlamda gelişmiş bir ekonomi olmasının mümkün olmadığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, bireysel emekliliğin uzun vadeli tasarrufların oluşması için ve ülkenin genel tasarruflarının artması için son derece kritik olduğunu belirterek, ''Bununla ilgili sistemi tamamen değiştirecek şekilde kararlarımızı aldık. Teknik çalışmalar bittikten sonra bunu da açıklayacağız'' dedi

Babacan, bireysel emeklilikte tamamen farklı bir sisteme geçileceğini kaydederek, bu yeni sistemle birlikte katılımın ve tasarrufların oldukça artacağına inandıklarını bildirdi.

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1477 defa okundu
TILSIM GELİYOR
BU BANYOYA BAYILIYORUM
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Ekonomi HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Akilli ates olcer...