Röportaj Haberleri

  Ana Sayfa » Röportaj » EŞİME,OĞLUMA VE RADYOYA AŞIĞIM...
example1
               
15 Şubat 2019 Cuma 21:24:21 

EŞİME,OĞLUMA VE RADYOYA AŞIĞIM...


O sunumların aranılan ismi Özlem Akdoğan, (Nam-ı diğer Radyocu Karakız )evli bir çocuk annesi olan çok yönlü sunucu,bugüne kadar birçok başarıya imza attı.Tam bir radyo aşığı olan Akdoğan ile başarısının sırrını konuştuk. Özlem Akdoğan,arkadaşımız Almina Besra Babar’a dobra dobra konuştu.Bize biraz kendinizden söz eder misiniz?

Tabi ki memnuniyetle… Özlem Akdoğan (Nam-ı diğer Radyocu Karakız) Aslen Malatyalıyım, büyüdüğüm ve eğitimimi tamamladığım yer Kırklareli. Evli işine, eşine ve oğluna aşık birisiyim. İstanbul’da yaşıyorum ve bu şehri çok seviyorum. Radyo en büyük tutkum diyebilirim. iyi bir radyo dinleyicisiyim. Evimizde  annemin el emeği göz nuruyla yapmış olduğu dantel örtülerle üstünü süsleyip baş ucumdan hiç ayırmadığım küçük radyom hep açıktır ve benim en iyi dostumdur .

RADYO AŞKI OKUL YILLARINDA BAŞLADI

Radyoculuk serüveni nasıl başladı?

Radyoculuk serüveni ortaokul yıllarımda başladı. Çocukluk yıllarımın geçtiği Kırklareli’nde  iller arası Türk Sanat müziği yarışmaları düzenleniyordu,müzik öğretmenimin beni teşvik edip çalıştırması ile başladı. Aslında her şey hayatımda ilk defa katıldığım bir müzik yarışmasında Besteci Teoman Alpay'a  Güftesi Nihat Açar'a ait çok sevdiğim ‘Nasıl Geçti  Habersiz O Güzelim Yıllarım’ isimli ölümsüz eseri okuyup yarışmada birinci olunca şans yüzüme güldü ve radyolardan gelen teklif üzerine Kıklareli’nde en çok dinlenen radyolarından biri Gözde Fm ve ardından Serhat Fm de Karakız ismiyle program yapmaya başladım.

Peki kaç senesinde oldu?

Hatırlamaya doyamadığım ne güzel yıllardı 90'lar. Bazen diyorum beni 90 lı yıllara ışınlayın herşeyin temiz masum olduğu o günlere yaşasın 90'lar.

Diksiyon eğitimi aldınız mı?

Diksiyon Eğitimimi Spiker (Radyo-Tv Devlet Sanatçısı Diksiyon Eğitmeni Nedret Selçuker’den aldım. Onun öğrencisiydim ,sevgiyle ve minnetle anıyorum kendisini .

Radyonun sizin için ne demektir?

 Radyo, sahicidir, güzeldir, hakikatli dosttur,ondandır radyo aşkımızdan vazgeçemeyişimiz.Tarifi imkansız bir duygu. Düşünsenize yüzünü bile görmediğiniz insanlara samimi bir şekilde tüm duygularınızı aktarma şansı radyo. Bir şekilde bulaştıysa kronikleşiyor ve hayat boyu peşinizi bırakmıyor. Ayrı kalsanız da bir süre, döndüğünüzde kaldığınız yerden aynı istekle sizi sarıp sarmalayan vefalı bir dost gibi. O minik sihirli kutunun içinden dinleyenlerinizle sadece sesinizle iletişim kurabilmek, dış görüntüyle ilgilenmeden sadece duyguları aktarıyor olmak muhteşem. Kitap okur gibi aslında. Hikayenin kahramanlarını kitap okurken dilediğiniz gibi siz canlandırırsınız gözünüzde. Bizler de öyleyiz. Gerçi teknoloji sayesinde artık yüzümüz de görünüyor ama yine de yayında sadece ses bağlayıcı oluyor. Herşeyden önemlisi de kendiniz oluyorsunuz radyoda, mimik yok, jest yok, ses ve duygu ve sizi görmeden hayran olan dinleyenleriniz herşeye değer.Tam 22 sene geride kalmış radyoculuk hayatım da heyecanı tutkusu hiç azalmayan her defasında artan çok şükür.

Nerelerde çalıştınız?

Ekin Radyo, Radyo 7, Radyo flaş Alanya Fm, Radyo Mega gibi Radyolar da  severek gerçekleştirdiğim her program benim için çok kıymetlidir Rabbim sesime sağlık verdiği sürece bir gün bir yerde mutlaka yaptığım radyo programları ile dinleyenlerimin kalbine dokunup buluşacağım.Ulusal kanal da ve Best TV’ de haber spikerliği yaptım bir dönem..Radyoculuğun yanı sıra özellikle Protokol, Ödül Töreni, Festival gibi programlara sunucu olarak gidiyorum. İşimi çok seviyorum ve hep söylüyorum doğru yapılan işler adım adım zirveye ilerler.

Hobileriniz nelerdir?

 Hayvanları ve doğayı çok seviyorum. Fırsat buldukça kitap okurum hatta fırsat yaratmaya çalışırım çoğunlukla. Araştırma ve geliştirmeyi, aynı zamanda mesleğimle ilgili yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip etmeyi seven biriyim. İnsan ilişkilerim kuvvetlidir genelde Olaylara olumlu tarafından bakmayı da yaşam biçimim haline getirmeye çalışıyorum. Mutlu olma yolunda bunun şart olduğuna ve pozitif enerjinin beraberinde pozitifliği getireceğine inananlardanım. Evrene ne gönderirseniz o da size aynen iade eder.

Çok teşekkürler

Ben teşekkür ederim…

RÖPORTAJ:Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
6 ziyaretçiden ortalama 2.6 puan.
Bu haber 1043 defa okundu
UZUN ZAMAN SONRA …
MELTEM EREN REKORA KOŞUYOR
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Röportaj HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Bir milyon takipci...