Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » BİR MİLYON SURİYELİ GİDECEK
example1
               
02 Kasım 2019 Cumartesi 22:06:30 

BİR MİLYON SURİYELİ GİDECEK


Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli’lerin Barış Pınarı Harekatı bölgesine geri dönüşleri için sınır kapılarında hazırlık son aşamada. 

Barış Pınarı Harekatı bölgesine geri dönmek isteyen Suriyeli'ler için sınır kapılarında son hazırlıklar yapılıyor. İlk olarak Telabyad ve çevresine gitmek isteyen Suriyeliler için Akçakale Sınır Kapısı'nda temizlik çalışmalarında sona gelindi. Telabyad'ta PKK ve DEAŞ'li teröristlere yönelik arama faaliyetleri ile tuzaklanmış bomba ve mayınların temizlenme çalışmalarının sürdüğünü söyleyen yetkililer huzur ortamının sağlanmasının ardından geri dönüşlerin hızlanacağını söylediler. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin Telabyad'a açılan, 1 milyon Suriyeli'nin güvenli bölgeye geçeceği gümrük kapısında temizlik çalışmaları başladı. Sınır kapısının temizlenip onarıldıktan sonra önümüzdeki günlerde aktif hale geleceği öğrenildi Şanlıurfa'daki Akçakale Gümrük Kapısı ile Suriye Telabyad sınır kapısında, terör örgütü YPG/PKK'nın temizlenmesinin ardından temizlik çalışmaları başladı. Terör örgütü PKK/YPG'nin 2015 yılında Telabyad ilçesini ele geçirmesinin ardından her iki sınır kapısında insani geçişlere kapatılmıştı.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AKTİF HALE GELECEK

 Gümrük kapısının temizlenmesi için, Akçakale Belediyesi temizlik işçileri 2 gündür gümrük alanında temizlik çalışması yapıyor. Gümrük kapısının diğer eksikliklerinin gözden geçirildiği, eksikliklerinin giderilmesinin ardından, gümrük kapısının önümüzdeki günlerde aktif hale getirileceği öğrenildi.

1 MİLYON SURİYELİ BU KAPIDAN GEÇECEK

 Diğer yandan Akçakale Gümrük Kapısı ve Telabyad sınır kapısının aktif hale gelmesi ile birlikte güvenli bölgeye geçiş yapacak olan Suriyeli muhacirlerin buradan geçiş yapacağı ifade ediliyor. Güvenli bölgenin oluşturulmasının ardından Akçakale Gümrük Kapısı kullanılarak 1 milyon Suriyelinin bu kapıyı kullanacağı ifade ediliyor.iyigunler.net

 

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 44091 defa okundu
HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
SHERİ DENİZ’İN AŞK ALEMİ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

SikÂyetine devam ett...