Medya Haberleri

  Ana Sayfa » Medya » LEYLA VE MECNUN’U KISKANDIRAN AŞK
example1
               
25 Kasım 2019 Pazartesi 21:46:41 

LEYLA VE MECNUN’U KISKANDIRAN AŞK


Genç kalem Aziz Karataş’ın ‘’Valeria’’ isimli yeni öykü kitabı okurlarıyla buluştu. ‘’Valeria’’ İlk dört günde başta D&R, idefix gibi bir çok büyük mağazalarda bütün stoklarını tüketerek büyük bir başarıya imza attı.Uzun yıllara dayanan platonik sevdaların bilinmeyen bu dilin sırrını çözen ‘‘Valeria’’  aşkın sabırla imtihanı, dua’nın şiire nasıl işlendiğini ilmek ilmek dokuyor mısralara. Her biri birer küçürek öykü niteliğini taşıyan bu öyküler derin bir aşkın şiirlere işlenişinin en somut kanıtıdır. ‘‘Valeria’’ aynı zamanda ele aldığı denemelerle ve yaptığı betimlemelerle esere zenginlik katıyor. Fani bedenlerin ruhuna ölümsüzlüğü enjekte eden şiirler ve öykülerden oluşan ‘‘Valeria’’yı okurken kimi zaman gülecek kimi zaman hüzünlenecek gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Kelimelerdeki anlam zenginlikleriyle bir roman havası içerisinde soluksuzca okuyacaksınız diyor, başarılı gazeteci yazar Aziz Karataş.

Türkiye’den sonra yurtdışında da satışa sunuldu

Aziz Karataş’ın ‘‘Valeria’’ eseri Türkiye’de gördüğü büyük ilgiden sonra Almanya’nın en büyük yurtdışı internet mağazası olan  @tikla24 internet sitesinde satış sunuldu. Gördüğü büyük ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Karataş,  ‘Eseri yazarken tek bir hayalim vardı. Valeria’yı okumayan kalmayacak onu bütün dünya edebiyatlarına taşıma gayreti içerisinde olacağım’ diyerek sözlerine şöyle devam etti. ‘‘Valeria’’ ilk çıktığı günden bu yana Türkiye’de çok büyük bir ilgi gördü. Bu ilgi  kitabımızı yurtdışına da taşıdı. Valeria şimdilerde yurtdışı satışlarını da gerçekleştiriyor. Herkes ‘Valeria’yı okusun. ‘Valeria’yı okumayan kalmasın istiyorum. Dedi.

Peki, kim bu ‘Valeria’

Kaleminin büyülü marifetini büyük bir ustalıkla Valeria eserinde gösteren Gazeteci Yazar eserinde, penceredeki demir parmaklıklara takılan güneşin ardında umutlarını hayallere dokuyan gizemli bir aşkın derin hikayesini anlatmaktadır. Kitap çıktığı ilk günden beri herkesin kafasında kocaman bir soru işereti belirlendi. Kim bu Valeria? Neden ona kitap yazıldı? Adına kitaplar yazılacak kadar değerli biri mi? Adına kitaplar yazılacak derinlikteki bu aşkın giz perdesini başarılı Gazeteci Yazar  şu sözlerle ifade etti ‘Valeria’ gündelik bir aşkın ötesinde bir hikayeyi anlatıyor. Araştırmacıların,Yazarların, Edebiyatçıların ‘Valeria’ Üzerinde oturup makaleler, deneme yazıları yazacak kadar derin bir kitap. Ben ‘Valeri’nın içersinde yaşanılan büyük aşkın giz perdesini ve ‘Valeria’nın kim olduğunu satırlar arasında buğulu bir camın arkasında verdim. Onu anlamak ve kim olduğunu bulmak isteyenler ancak o buğuyu yürekleriyle aralayıp silmeleri gerekiyor. Ancak bu şekilde gizli resime erişebilirler dedi.  

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 391 defa okundu
AV KÖPEKLERİ SALDIRDI
BİR DÖNDÜ,PİR DÖNDÜ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Medya HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yeni roman cinayet a...