Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » DİNLEYİCİ KİTLEMİZ FARKLI YERE GİTTİ
example1
               
25 Kasım 2020 Çarşamba 19:47:45 

DİNLEYİCİ KİTLEMİZ FARKLI YERE GİTTİ


‘Doktor’isimli şarkısıyla sosyal medyada büyük çıkış yapması Sefa Topsakal’ı zirvye taşımıştı.. Başarılı şarkıcı ardı ardına piyasaya çıkardığı şarkılarıyla müzik dünyasında hedefi 12’den vurdu. Geçtiğimiz günlerde yeni teklisi ‘Çığlık Çığlığa’yı çıkaran Toğsakal,’2021 benim yılım olacak’diyor. Güzel şarkıcı çalışmalarıyla ilgili konuştu.MÜZİK KARİYERİNİZDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

 Müzik kariyerime üniversite yıllarımda “Doktor” adlı eseri sıranın üzerinde seslendirirken ve arkadaşımın vasıtası ile videoya çekip sosyal medya ya koyması ile başladım ve milyonlar tıklanarak sevenlerimin gönlüne taht kurmuş oldum ve sonrasında 2011 yılında DMC tarafından albüm yaparak kariyerime adım atmış oldum.

SON ÇALIŞMANIZDAN BİRAZ  SÖZ EDER MİSİNİZ?

 Son çalışmam ‘Çığlık Çığlığa’ Sözleri Ezgi’ye ait müziği ise abim Selim Topsakal’a ait bir çalışma oldu ve singleımız Sony Music etiketiyle tüm dijital platformlara sunuldu.

EN BÜYÜK HAYALİNİZ NEDİR VE HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLDİNİZ Mİ?

Öyle çok büyük hayallerim yok aslında ait olmam gerektiği yerde olsam yeterli benim için...

MÜZİKLE TANIŞMANIZ NASIL OLDU? KARİYERİNİZİN DÖNÜM NOKTASI NEDİR?

 Müzik bizim ailemizden gelen bir yetenek ve okulluyum da.  Bu anlamda müzik öğretmenliği bölümünden mezunum. Müzik benim her şeyim bu anlamda ve dönüm noktası ‘Doktor’u sıranın üzerinde söyleyip sosyal medyaya atılıp oralarda milyonlar dinlenmesi benim için çok önemli oldu ve dönüm noktam o oldu.

SİZCE SANATÇILAR SON ZAMANLARDA ALBÜM ÇIKARMAYA NEDEN OLUMSUZ BAKIYORLAR?

Çünkü dinleyici kitlemiz o kadar farklı yerlere gitti ki artık eskisi gibi cd çalarlar yok ve tutmamaya başladı insanlarımız sıkılmaya başladı ve bu yüzden tekli single çalışması yapılarak insanların neyi sevip neyi sevmediğini anlayarak oralara yönelmesini anlamış olduk. Bu yüzden de single çalışmaları yapılarak albümler yok oldu maalesef...

YOUTUBE İZLENMELERİNDEN GELİR SAĞLIYOR MUSUNUZ? SİZE BİR GELİR SAĞLIYOR MU?

 Aslında zamanında yapmış olsaydım çok büyük getirisi olurdu benim için ama o zamanlar uç noktada olduğum için gerek duymamıştım. Şimdi ise keşke yapmış olsaydım diyorum.

YOUTUBERLARIN MÜZİK HAYATINA GİRMESİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?

Yani eskisi gibi değil artık müzik piyasamız ve bambaşka kitlelere yöneliyor dinleyici kitlemiz bu yüzden ben müzikle alakası olmayanları bile müziğin içerisinde görüyorum ve üzülüyorum.

YOUTUBERLARDAN BEĞENDİĞİNİZ, İZLEDİĞİNİZ İSİMLER VAR MI?

Yani çok yok aslında ama Zeynep Bastık diyebiliriz hakkıyla emeğiyle bir yerlere gelmiş bir sanatçı oldu.

İDOL YA DA İDOLLERİNİZ VAR MI?

Tabiki de var Sibel Can - Mustafa Ceceli - Ayla Çelik vs.

POP MÜZİĞİ SİZCE NEREYE DOĞRU GİDİYOR?

Pop müzik artık bambaşka yerlere doğru ilerliyor. Ne desem bu anlamda yanlış olur dinleyicilerimize saygı duymak zorundayız.

BİR ALBÜM YA DA SİNGLE ÇIKARMANIN MALİYETİ NEDİR? SİZCE VERİLEN EMEKLERE DEĞİYOR MU?

 Müthiş yatırımlar yapılıyor bu anlamda şimdi rakam vermek olmaz ama inanın çok iyi paralar harcanıyor bu anlamda ki emeğimizin karşılığını malesef alamıyorlar üzülerek söylüyorum.

PAMDEMİ DÖNEMİ MÜZİK SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

 Yani sizlerde görüyorsunuz, müzikle hayatlarını evlerini geçindiren bir sürü insan var ve evlerine artık ekmek götüremez halde oldular bu anlamda. İnşallah bu kötü zamanları atlatıp yeniden eski günlere dönüleceğine inanıyorum.

HAYATINIZDA DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZ ŞEYLER VAR MI?

 Hayatımda samimi söylüyorum değiştirmek istediğim hiç bir şey yok çünkü ben halimden hayatımdan memnun olan biriyim.

SAHNE HAYATINIZ İLE DIŞARIDAKİ YAŞAMINIZ ARASINDA BİR FARK VAR MI?

  Kesinlik ben olmadığını düşünüyorum. 2011 de çıkan doktor albümündeki yorumlar da “Hiç değişmediniz.” deyip şimdi ise yine aynı yorumları yapan çok sayıda dinleyicim var. Ben sahnede neysem gerçek hayatımda da oyum, değişmem.

KONSERLERDE UÇSUZ BUCAKSIZ DİNLEYİCİLER İLE ARASINA BARİKAT KOYAN SANATÇILAR HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yani kendim adına konuşayım hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ama olması gereken de o olmalı diye düşünüyorum çünkü kimin ne yapacağı bazen belli olmuyor konser sırasında doğru olan da bariyer kurulması diye düşünüyorum.

MÜZİK ÖDÜLLERİ SİZCE BİRER PR ÇALIŞMASI MI?

 Kesinlikle Pr çalışmasıdır çünkü radyocular olmasa bu anlamda sesinizi duyuracak kimseniz olmaz ve onların sayesinde halk sizi duyuyor ve onlar adına da ödül almış oluyorsunuz.

SOSYAL AKTİVİTELERİNİZ VAR MI?

     2 çocuk annesi olaraktan ve bu pandemi dönemi olmasından pek sosyal aktivitemiz yok çünkü sağlık her şeyden önemli diye düşünüyorum ve çocuklarımla bol bol aktivite yaparak sosyalleşiyoruz.

SİZCE ÜLKEMİZDE MÜZİK NEDEN MAGAZİNLEŞTİRİLİYOR?

 Magazinleşmek zorunda da bence çünkü halkın sevdiği tüm dinleyiciler onların hayatını merak ediyor ve magazinlerden sosyal medyalardan onları takip ederek bilgiler alıyor.

TEK SİNGLE İLE BİR PATLAMA YAŞAYANLAR NEDEN BİR ANDA ORTADAN KAYBOLUP DEVAMINI GETİREMİYORLAR?

Şans diyelim buna başka bir şey denemez.

MODA DANIŞMANINIZ VAR MI? GİYİM KONUSUNDA NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?

Moda danışanım yok kendi modamı kendim yapıyorum. Kendime yakışanını giymeye çalışıyorum. Vücudumla değil sesimle bir yerlere gelmek istiyorum.

PANDEMİ  DÖNEMİNDE SAHNE ALABİLİYOR MUSUNUZ? SAHNE İÇİN NE GİBİ ÖNLEMLER ALDINIZ?

Pandemi döneminde sahne almıyorum maalesef.

‘SENDE BİR STARLIK VAR.’ ‘SENDE STAR IŞIĞI GÖRÜYORUM.’ GİBİ CÜMLELERİ ÇOK DUYUYORUZ. SİZE GÖRE STARLIK NEDİR?

 Valla herkes kendine göre bir star bence ki öyle de olması gerekiyor. Ben de kendime göre bir starım.

ÜLKEMİZDE VEYA DÜNYADA MÜZİKTE KADINLAR MI YOKSA ERKEKLER Mİ DAHA HIZLI YOL ALIYORLAR, YA DA DAHA ŞANLILAR?

Bence her ikisi de aynı.

BİR ŞARKICININ EN BÜYÜK GETİRİSİ SİZCE SES Mİ, YAKIŞIKLILIK-GÜZELLİK Mİ, ZEKASI MI OLMALI? SİZCE SİZİN EN BELİRGİN ÖZELLİĞİNİZ NEDİR? HANGİSİ ÜZERİNDEN İLERLENİRSE BAŞARILI OLUNUR?

 Bence tabi ki de ses olmalı diye düşünüyorum. Ama bu dinleyici kitlesine göre göreceli değişiyor. Kimi yakışıklılığına vurulur kimi sesine. Ben ses ve zeka diyorum.

TEK GAZETE HABERİ İLE BİR ANDA SAHNE ALMA PEŞİNDE OLAN YENİ ŞARKICILARA NE GİBİ TAVSİYELER VERMEK İSTERSİNİZ?

 Eğer seslerinde başarılı iseler ve bu anlamda tutuluyorlarsa sesleriyle bir yerlere gelip zaten sahne almışlardır demektir.

SON OLARAK SEVENLERİNİZE NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

 Beni dinleyen ve yılmadan senelerce bekleyip aynı kitlemle beraber ilerleyen bir dinleyici kitlesine sahibim ve bu anlamda onlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum ve onları çok seviyorum iyi ki varsınız diyorum.

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 535 defa okundu
POZU TAKLİT ETTİ
ALEYNA MEYDAN OKUDU
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Kovusturmaya gerek y...