Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » BAĞIŞ:’ŞİMDİ BİRÇOK KİŞİNİN BİRKAÇ TANE CEP TELEFONU VAR’
example1
               
23 Mart 2012 Cuma 14:28:15 

BAĞIŞ:’ŞİMDİ BİRÇOK KİŞİNİN BİRKAÇ TANE CEP TELEFONU VAR’


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP’nin Türkiye’nin fakirleştiği yönündeki açıklamalarına ilişkin,- Bakan Bağış NTV yayınında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'deki ekonomik durumun kötülüğüne, yoksulluğun arttığına" yönelik açıklamalarını değerlendirdi. "Maalesef CHP milletin vicdanında yargılanıp, müebbet muhalefete mahkum olmuş bir siyasi partidir" diyen Bağış, "Eğer gerçekten milletin derdiyle dertlenmek istiyorlarsa son iki yılda yaptıkları kurultaylarda harcadıkları paraların bir dökümünü çıkarsınlar. Acaba o paralar ile Türkiye'nin hangi ihtiyaçlarını giderebilirlerdi, Van'da kaç tane okul yaptırabilirlerdi, kaç tane fakire istihdam sağlayabilirlerdi? İsterlerse bunun bir hesabını çıkarsınlar" dedi.
CHP'de her hafta yeni bir lider arayışı yapıldığını savunan Bağış, "Kendi içlerinde çok ciddi bir devamlı hizipçilik var. Zaten onun üzerine kurulmuşlar. Kendi aralarında sohbetlerde her hafta yeni bir potansiyel lider çıkarıyorlar. Ben artık bu eleştirilerini ciddiye almıyorum" ifadesinde bulundu.

-"ÇOK CİDDİ BİR TÜKETİM TOPLUMU HALİNE GELDİK"-

Türkiye'de rakamların ortada olduğunu ifade eden Bağış, şöyle devam etti:
"Bundan 9 buçuk yıl önce kişi başına düşen gelir 3 bin dolardı, bugün 11 bin dolar. Eskiden Türkiye'de sadece belli kişilerin cep telefonu vardı, şimdi birçok kişinin birkaç tane cep telefonu var. Eskiden mahallelerimizde sadece bazı kişilerin televizyonları olurdu, onlara misafirliğe gidilirdi. Şimdi neredeyse hemen hemen her evin her odasında televizyon var Türkiye'de. Refah artıyor, çok ciddi bir tüketim toplumu haline geldik ama genç dinamik bir pazarız. Şu anda Avrupa'nın altıncı en büyük ekonomisiyiz. Ekonomik büyüme oranlarımız bütün dünyanın gıpta ettiği bir noktaya geldi."

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 733 defa okundu
BOZUK GIDA ÜRETEN TEŞHİR EDİLECEK
AYDİLGE’NİN İLACI
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Doktorluga dondu...