Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » BAYKAL YÜZÜNÜ BAĞIŞLADI
example1
               
26 Mart 2012 Pazartesi 17:35:13 

BAYKAL YÜZÜNÜ BAĞIŞLADI


Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) ziyaret ettiği Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar’ın karizma bir duruşu olduğunu belirterek, "Öyle yüz vermeyen, cool mu diyor gençler ona. Cool takılıyor" dedi.Organ bağışı işlemlerini yenileyen Baykal, yüzünü de bağışladı.Deniz Baykal, partisinin Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek’le birlikte Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır ve ameliyatları gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan’ı ziyaret etti.

Deniz Baykal, organ naklinin Türkiye’de çeşitli yönleriyle tartışılır bir konu olduğunu belirterek, "Son dönemde gerçekleştirilen nakiller, bu alanda yapılan yüz nakli ya da kol bacak nakli olmanın ötesinde, organ nakli konusunda yeni olumlu pozitif bir ortamın toplumda şekillenmesine yardımcı oldu. Organ nakli konusunu daha doğru algılıyor, değerlendiriyor, yaklaşıyor" diye konuştu.


CHP eski lideri, Uğur Acar hakkındaki ilk izlenimlerini "Biraz karizma bir duruşu var. Öyle yüz vermeyen, cool mu diyor gençler ona. Cool takılıyor. Basında görüntülerinden izlediğimden çok daha iyi gördüm. Böyle bir nakil yaşadığını düşünmek zorunda değiliz. Pekala nakil yaşamamış, ama soğukkanlı davranan, her şeye fazla yüz vermeyen karizmatik şahsiyet duruşu içinde" sözleriyle anlattı.

Uğur Acar’ın ameliyatının bu alandaki nakillerin en başarılılarından biri olacağını kaydeden Baykal, "Bu şevki kırmak yanlış olur. Hayal kırıklığına dönüştürmemek lazım. Bu bakımdan hepimize sorumluluk düşüyor" dedi. Baykal, Uğur Acar’ı tanımak için "Günlük yaşamın nasıl, ne yapıyorsun? Evde mi kalıyorsun, çıkıyor musun, dolaşıyor musun? Tanınıyorsun tabi" diyerek sorularına devam etti. Uğur Acar ise çıkıp dolaştığını, bir sıkıntı yaşamadığını belirterek, "Öbür hayatımda nasılsam yeni hayatımda da öyleyim. Sadece yüzüm değişti" dedi. Deniz Baykal, Uğur Acar’a top sakalın da çok yakıştığını belirterek, elini sıktı ve vedalaştı.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, AÜ Hastanesi’nde yatmakta olan ve gelecek hafta taburcu olması beklenen çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’ı da ziyaret etti. Serviste gerçekleşen bu ziyarete enfeksiyon riski nedeniyle basın mensupları alınmadı. Deniz Baykal, hastaneden ayrılmadan önce organ bağış başvurusunu yeniledi.

BAYKAL YÜZÜNÜ DE BAĞIŞLADI

CHP Antalya Milletvekili Baykal'ın, daha sonra Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'ne giderek organ bağışı işlemlerini yenilediği belirtildi.

Kendi ifadesiyle "nikah tazeleyen" Baykal, o dönem bağışlanmayan yüz, kol ve bacak gibi uzuvlarını da bağışladı.

Deniz Baykal, "Ben ilk bağışladığımda, yüz söz konusu değildi. Ona göre bağışlamıştım. Bu defa tamamı denmiş. Tamamını imzaladım ben. Ne varsa hepsini alabilirler diye" dedi.

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 686 defa okundu
SBS BAŞVURULARI 4 NİSAN’A UZADI
AYDİLGE’NİN İLACI
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Doktorluga dondu...