Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » KATLİAM SANIĞI GELDİ DURUŞMA SALONU KARIŞTI!..
example1
               
05 Nisan 2012 Perşembe 15:13:20 

KATLİAM SANIĞI GELDİ DURUŞMA SALONU KARIŞTI!..


12 Eylül askeri darbesi nedeniyle dönemin Genelkurmay Başkanı Evren ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya’nın yargılandığı davanın 2. duruşmasında "müdahillik" tartışması yaşandı.78’liler Vakfı üyesi, Maraş katliamı sanığı Ökkeş Şendiller’e “katil” diye bağırdı.

Duruşmaya, iddianamede adı geçen ''mağdur ve müştekiler'', katılma talebinde bulunanlar, avukatlar ve izleyiciler ile basın mensupları alındı.

Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın avukatları da duruşmada hazır bulundu. Bu arada, bazı avukatların duruşma salonuna bavulla geldikleri görüldü.

ŞENDİLLER'E TEPKİ

Duruşmada Çorum, Maraş ve Sivas katliamları mercek altına alındı. Maraş katliamının bir numaralı sanığı Ökkeş Şendiller’in salona gelmesi gerginliğe neden oldu. Salonda bulunan bazı kişiler Şendiller’e tepki gösterdi.

'ECEVİT'E KURŞUN SESLERİNİ DİNLETTİM'

Duruşmada söz alan eski CHP milletvekilleri, katliamlara göz yumulduğunu ifade ettiler.

Dönemin Kahramanmaraş Milletvekili Hüseyin Doğan, olaylar sırasında evinin ateş altına alındığını söyledi.

Bunun üzerine dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in yanına çıktığını belirten Doğan, silah seslerini kendisine telefonla dinlettiğini aktardı.

Doğan, Ecevit’in hemen kuvvet komutanını aradığını ancak olumsuz yanıt alınca da öfkeyle telefonu masaya fırlattığını dile getirdi.

'KATİL' DİYE BAĞIRDI

Öte yandan, duruşmada müdahillik polemiği de yaşandı. Milletvekilleri, “Katliamda provokasyonluk yapanlar davaya müdahil olamaz” dediler.

Söz alan Ökkeş Şendiller ise “Maraş davasında yargılandım ama aklandım” diye konuştu.

78’liler Vakfı üyesi Cumhur Yavuz, Şendiller’e “Katil!” diye bağırdı.mynet

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 987 defa okundu
TUZLA’DA GEMİDE PATLAMA!..
SÜPER KLİP...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Cerrahi ne zaman gun...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369