Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » STAR TV’YE CANER ERKİN CEZASI!..
example1
               
24 Ocak 2014 Cuma 16:33:18 

STAR TV’YE CANER ERKİN CEZASI!..


RTÜK Fenerbahçe’li futbolcu Caner Erkin’in, eşi Asena Erkin tarafından aldatıldığı iddialarını gündeme getiren Star TV’ye 650 bin lira ceza verdi.Üst Kurul cezanın, "İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı olamaz, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez" maddesinin ihlal edilmesi gerekçesiyle verildiğini açıkladı. Hazırlanan uzman raporunda şu ayrıntılar yer aldı:
 
EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ İDDİASI


"Bahsi geçen haberde ünlülerin hayatına dair görüntü ve haberlere yer veriliyor. Programın 8.12.2013 tarihli yayınında Fenerbahçe futbol takımında görevli olan Caner Erkin’in eşi olan Asena Erkin ve ses sanatçısı Berkay arasında olduğu iddia edilen evlilik dışı ilişkiye geniş biçimde yer verildi. Programda ikilinin arasında yaşandığı idida edilen evlilik dışı ilişkiye dair yorumlar, iddiaya konu olan fotoğraflar ve konuya ilişkin tarafların yaptığı açıklamalardan parçalar yayınlandı.
 
FOTOĞRAFLAR YER ALDI


Yayınlanan haberlerin tamamında açıklama yapan kişiler sadece sesleriyle habere katılırken, görüntü olarak da eski fotoğraflar ve evlilik dışı ilişki iddialarıyla ilgili fotoğraflar yayınlandı. Berkay’ın yasak aşk yaşamadıklarını ifade etmeye çalıştığı açıklamalar parça parça yayınlandığında ilişkilerine dair bir açıklama yapacağı izlenimi yarattıdı.
 
SALDIRI VAR


Bahsi geçen habere konu olan ve toplumda tanınırlığı olan kişilerin hakkında haber yapılması tabii kabul edilse de yapılan haberde haklarında ortaya atılan evlilik dışı ve aldatma iddiasının ‘iddia edilmekte’ şeklindeki takdim edilse dahi, haberin aktarımındaki üslup ve kullanılan teknikler kişilerin onur ve haysiyetine saldırı haline geldi."
 
650 BİN TL CEZA


Üst Kurul bu nedenle Star TV’ye 650 bin lira ceza verdi. Hürriyet'in haberine göre; cezanın gerekçesini ise "İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı olamaz, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez" maddesinin ihlal edilmesi olarak açıkladı.

Kaynak:http://www.gazeteport.com.tr/haber/159440/star-tvye-caner-erkin-cezasi

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1155 defa okundu
EŞİNİ UYURKEN ELEKTRİK VEREREK ÖLDÜRDÜ!..
AMAN DİKKAT
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Dijital platformlard...