Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » DÜNYACA ÜNLÜ MODEL VATAN ŞAŞMAZ’I SEÇTİ...
example1
               
17 Ekim 2014 Cuma 21:19:19 

DÜNYACA ÜNLÜ MODEL VATAN ŞAŞMAZ’I SEÇTİ...


Yunan asıllı İngiliz fotoğraf sanatçısı Andreas Stavrinides, geçtiğimiz günlerde kış aylarında hayata geçireceği özel bir projenin ilk ayağı için İstanbul’a geldi.Andreas  Stavrinides’in,  70’li yılların sinema hikayelerinden ilham alarak fotoğraflarla öykülendirdiği çekimler için aradığı tipleme,  dönemin ünlü aktörlerinden Tom Selleck, Burt Reynolds tarzında ve özellikle bıyıklı idi. Andreas  Stavrinides , Türkiye’den kimi seçeceği konusunda araştırma yaparken Vatan Şaşmaz’da karar kıldı ve hemen çekimlere başladı. Fotoğrafçı, çekeceği karelerdeki kadın figürü için de Hırvat manken Ela’yı kullandı.  
Andreas Stavrinides, ağırlıklı olarak Vogue İtalya için moda çekimleri yapıyor. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzani onun için ‘bir fotoğraf dahisi’ diyor.  Andreas, ayrıca dünyaca ünlü çizgi film karakterleri  Smurfs’ün yanısıra Chanel afişlerini de hazırlamış.
Prodüksyonunu Moonshot’ın yaptığı, yaklaşık 15 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen çekimlerde, makyajları ünlü makyöz  Jeff gerçekleştirdi. İlk kez Türkiye’ye gelen sanatçı, Vatan Şaşmaz’la çok rahat çalıştığını ve İstanbul’un tarihi dokusuna hayran kaldığını söyledi. Londra’da yaşayan Andreas, bir hafta boyunca yaptığı çekimlerin ardından bir sonraki adım için ülkesine döndü. Her fotoğrafta bir film karesi hatta öyküsü anlatmayı hedefleyen Stavrinides, yılın önemli bir bölümünü de Atina ve Londra’dan sonra İstanbul’da geçirmeyi planlıyor. 
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1094 defa okundu
TİCARETİ SEVDİ.....
AMAN DİKKAT
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Dijital platformlard...