BU ŞEREFSİZLER ASILMALI


Cesim DEMİRBEY

Cesim DEMİRBEY
 
Sevgili dostlar,usta gazeteci dostum Habib Babar,geçtiğimiz günlerde Genel Yayın Müdürlüğünü yaptığı Habercaddesi.com’a köşe yazmamı rica etti. Babar’ın bu teklifini hiç düşünmeden kabul ettim. Ve kader mahkumlarının büyük umutla beklediği ‘Af’konusunu kaleme almıştım….Ancak son günlerde peş peşe meydana gelen çocuk istismarları,tecavüz ve cineyetleri  yazımı değiştirmeme neden oldu. Kader mahkumları ile ilgili yazımı önümüzdeki günlerde kullanacağım….
Bazı meseleler vardır ki tartışmaya açık değildir, olmamalıdır. Bunlardan biri ve en önemlisi tecavüzdür. Çocuk ya da yetişkine tecavüzün herhangi bir açıklaması herhangi hafifletici sebebi, ama’sı, fakat’ı olmaz, olamaz….
Açık ve aleni olarak hiç kimse tecavüzü, tacizi savunmaz, savunamaz. Bir çocuğun istismar edilmesini makul, mazur gören bir insana ya da kuruma kimse makul bakmaz, bakamaz. Hiç kimse tecavüzün bir suç olmadığını söylemez, söyleyemez. 
Türkiye son günlerde arda arda meydana gelen çocuk tecavüzü,istismarı ve cinayetleri ile sarsıldı. Ankara’da bir şerefsiz tarafından tecavüz edildikten sonra öldürülen Eylül’ün  acısı bitmeden bu kez Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 15 Haziran tarihinde kaybolan, Leyla Aydemir’in ölüm haberini aldık. Küçük kız’ın kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü araştırılıyor.Bu minik bedenlerin yaşamını,geleceğini karartan bu şerefsizler idam edilmeli....

10 Temmuz 2018 Salı 15:48:01
1802 defa okundu
Paylaş :     Arkadaşına Öner


En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Bu film cok konusula...