ARDA TURAN DURUMU


Cesim DEMİRBEY

Cesim DEMİRBEY

Arda Turan’ı hepimiz tanırız. Bayrampaşa’dan başlayan, Galatasaray ve Barcelonaya kadar süren mükemmel bir futbol kariyeri vardır. Tabi bu kariyerinin dışında, hayatında skandallar hiçbir zaman eksik olmamıştır. Milli takım ile yaşadığı prim skandalı, saha içinde ve saha dışında sık sık yaşadığı kavga olayları Arda Turan’ı gündemde hep canlı tutmuştur. Uçakta gazeteci Bilal Meşe’ye hakaret edip darp etmeye kalkması, Arda’nın skandallarına bir örnektir. 

Ayrıca Başakşehir’in önemli bir oyuncusu olduğu halde şarkıcı Berkay ile yaşadığı son trajikomik olay Arda’yı daha da küçültmüştür. Spor camiasından, magazin ve siyaset camiasına kadar herkes, yeter artık demeye başlamıştır. Şarkıcı Berkay’ın karısına sözlü tacizde bulunması, Berkay’ı darp edip ardından hastaneye silahlı bir şekilde gitmesi ve silahın patlaması bardağı taşıran son damla olmuştur.

 Gelgelim asıl konumuza, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 12 yıl iddianame hazırlanan Arda Turan’a kaç yıl ceza verilecek ya da verilebilecek mi? Adaletin herkese işlemesi hukukun en temel ilkesidir. Arda’nın bu yaptığını sıradan bir vatandaşımız yapsaydı nasıl olurdu. Bence sırf güçlü olduğu için kimse hukuktan üstün tutulmamalı ve adaletin herkese eşit işlemesi gerekir. Arda’nın tanınmış biri olması onun yaptığı ahlaksızlıkları örtemez. Ayrıca verilecek yanlış bir karar, toplumumuzda ahlaksızlığa ve şiddete prim verildiği algısı yaratacaktır.

Bence ileride insanların adalet yok, ünlüler veya zengin kişilere hukuk işlemiyor gibi ifadeleri kullanmaması için, adil bir karar verilmelidir. Birkaç dilim baklava çalıp suçlu görülen çocuk gibi, adalet herkese işlemelidir…

 


23 Ekim 2018 Salı 00:11:27
1369 defa okundu
Paylaş :     Arkadaşına Öner


En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Bu film cok konusula...